Stowarzyszenie Przyjaciół Gimnazjum nr 20 w Katowicach

Dobra edukacja - przepustką w przyszłość

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Błąd
  • XML Parsing Error at 1:244. Error 9: Invalid character

Email Drukuj PDF

Szanowni Państwo!

Aby być ze wszystkimi naszymi nowościami i wydarzeniami na bieżąco, koniecznie zaglądajcie na nasze strony na Facebooku:
Facebook

Jednocześnie prosimy o wspieranie naszej aktywności darowiznami oraz odpisami 1% podatku w rozliczeniu rocznym.

Bardzo dziękujemy za wszelkie formy wsparcia.

 


BIEGIEM DO... LATA!

Pod tym hasłem 7 czerwca odbyła się sobotnia impreza sportowa w katowickim Parku Zadole, gdzie byliśmy jednym z głównych organizatorów. Patronat honorowy spotkania objął Poseł RP Pan Sławomir Kowalski - absolwent piotrowickiej szkoły, której tradycje kontynuuje obecnie Gimnazjum nr 20 im. Karola Miarki w tejże dzielnicy. Pan Poseł swoją obecnością uświetnił imprezę, równocześnie żarliwie dopingując młodzież.

 

Impreza od 4 lat cieszy się ogromną popularnością, tym bardziej że promuje nie tylko zdrowy tryb życia, ale także sportową i uczciwą rywalizację w wyjątkowej atmosferze. Młodzież - w większości gimnazjalna – o godz. 11:00 została podzielona na grupę dziewczyn i chłopców, a uczestnicy mieli za zadanie przebiec łącznie 3000 metrów ścieżkami parku. Na bieg przybyły całe rodziny, które we wspaniałej atmosferze bawiły się z młodszymi dziećmi na zorganizowanym placu zbaw oraz dopingowały młodzież podczas zawodów.

 

W organizację biegu włączyło się wiele osób, szczególnie ze Stowarzyszenia Przyjaciół Gimnazjum nr 20. W komisji sędziowskiej zasiadły Pani Joanna Mateusiak i Pani Aleksandra Cajgner. Rejestrację uczestników jak co roku prowadziła Pani Anna Limańska z córką Lidką. Panie Jolanta Witkowska i Dorota Marniok wydawały młodzieży słodki poczęstunek oraz napoje. Natomiast Pani Prezes Ewa Łuczak koordynowała całe przedsięwzięcie, dzięki czemu impreza była wyjątkowo udana. To właśnie dzięki Ewie Łuczak na biegu obecne były profesjonalne Służby Ratownicze ze Studium Policealnego nr 1 w Katowicach pod kierownictwem Pani Grażyny Sośniak. Za sprawą Pani Prezes w organizację pikniku włączyła się również Agencja Promocji AVM, która specjalizując się m in. w piknikach rodzinnych zapewniła non-profit bogatą oprawę w postaci dmuchanej mety, namiotów, placu zabaw dla dzieci oraz wielu innych atrakcji.

 

Impreza zakończyła się uhonorowaniem zwycięzców i rozlosowaniem całej masy nagród. Zaś fundatorem nagród dla laureatów była Fundacja "Nasz Śląsk" Klubu Kapitału Śląskiego.